Ciągle pada i wieje wiatr

Lubię deszcz, szczególnie kiedy siedzę sobie w ciepełku, pod kocykiem z książką w ręku, albo ewentualnie jakiś film oglądam. Czasami też lubię chodzić w deszczu, niekoniecznie z parasolem. Jeśli nie czytam i nie oglądam a jeszcze mam deszczową chwilę tylko dla siebie to trochę rozmyślam. Kto mi zabroni.

Rozmyślam o tym co przeczytałam i zobaczyłam i usłyszałam. I nie nastraja mnie to optymistycznie. Tu wojna, tu mafia narkotykowa, tu handel bronią, wyzysk ludzi, szwindel, kradzieże, oszustwa, morderstwa, choroby, leki i leczenie,wszędzie tylko same złe rzeczy. Te informacje bombardują nas (mnie) ze wszystkich stron. W tym kontekście i przy takiej pogodzie jak pomyślę jaki sens ma nasze (moje) życie to faktycznie nie mogę go za bardzo znaleźć.

To życie to jak walka o każdy dzień o każdą rzecz, jak dżungla, a wszędzie czai się zło. Każdy chce się dorwać do najlepszego kosztem innych.

To już może przestanę o tym rozmyślać, są w końcu też inne rzeczy na świecie. Całkiem miłe i przyjemne np.(tu wpisz co jest przyjemne dla ciebie). Wystarczy wyłączyć telewizor ( i tak rzadko oglądam bo nie mam) i nie otwierać portali internetowych i nie słuchać w radiu wiadomości. Ponieważ nie zbawię świata, bo nie posiadam takiej mocy to po prostu poszukam sobie czegoś ciekawego do robienia. 

3 komentarze

 • Pomysłowy

  Zawsze o tym zapominam, no pewnie – wystarczy znaleźć w urządzeniach magiczny przycisk „power off” i świat staje się bardziej przyjazny. Zatem znikam :)

 • Szelka

  Szkoda, że to nie jest takie proste jak power off i power on. Ale z drugiej strony to byłoby zbyt proste więc tak źle i tak niedobrze.

 • Proponuję dwie własne fraszki na tematy deszczowe:

  DAWNO NIE PADAŁO
  – Mogę też powiedzieć
  gdy przez miesiąc lało

  ROMANTYCZNY POLAK
  Lubi kiedy deszcz pada
  – na sąsiada
  .
  Sławomir Zbigniew Latos – Rymżynier
  także: http://www.facebook.com/slavo.latos

Dodaj komentarz