Gdzie i kiedy rodzić dziecko

Właśnie wysłuchałam audycji w „trójce” na temat zmian w ustawie o macierzyństwie i o kobietach, które urodziły do 17 marca 2013r. czyli tzw. matek pierwszego kwartału. Pomijając to, że część kobiet się „załapuje” na nowe warunki macierzyńskiego, a część nie (zależy od daty porodu), to nie wydaje mi się, żeby sam fakt tych zmian miał wpływ na dzietność. Dla mnie jest to złudny czynnik ekonomiczny, który wg mnie ma omamić nie wiem kogo. Dlaczego Polki decydują się rodzić dzieci np. w Anglii, a nie w Polsce. Też chciałabym urodzić dziecko, ale żeby rodzić trzeba mieć zapewniony solidny byt, a z tym nie ma nic pewnego. Wracając do macierzyńskiego to co jeśli kobieta akurat nie pracuje i zachodzi w ciążę (np właśnie straciła pracę lub jej poszukuje). Wtedy nie ma żadnego macierzyńskiego i nikt jej nie da nic.

2 komentarze

  • cetes

    Dodam, że o pomoc w ich ucieczce do Izraela podejrzewany był ówczesny poseł SLD i jednocześnie były d-ca antyterrorystów na lotnisku Okęcie.
    Podobno, wykorzystując znajomość topografii lotniska, przeprowadził ich z torbami pełnymi dolarów i marek niemieckich, przez zakamarki budynków i pomógł wsiąść do samolotu, z pominięciem kontroli granicznej.
    Nazwiska nie podam, by nie narażać się na postawienie przed sądem.

  • Szelka,

    @cetes, To komentarz do innego artykułu!

Dodaj komentarz