Czy lampy led wyprą inne formy oświetlenia

W dzisiejszych czasach nasze domy stają się coraz bardziej nasycone technologią.

Można zauważyć, że na przestrzeni kilku lat popularne stały się lampy led, czyli kolokwialnie mówiąc tak zwane ledy – systemy zbudowane na diodach. Do nie dawna technologia ta była stosowana przede wszystkim w lokalach użytkowych i firmach. Już od kilku lat możemy napotkać lampy led w powszechnym zastosowaniu w domach prywatnych, jak również w innych miejscach użyteczności społecznej.

Na razie lampy led jako, że są bardzo innowacyjne były dość kosztowne. Jednak jak każda nowoczesna technika również i ta z czasem robi się coraz mniej kosztowna.

Obecnie wytwarzane są najnowsze lampy led do zastosowania w domu. Są one kierowane głównie dla ludzi akceptujących nowatorstwo w własnym mieszkaniu. oferują wyjątkowo szerokie perspektywy w zakresie spektrum naświetlenia. Dodatkowo jest to technologia bliska środowisku, co obecnie też jest w modzie.

Lampy led pomału spychają z szafek i półek sklepowych do niedawna jakże lubiane przez kupujących ceniących nowoczesność halogeny, których popularność była swojego czasu niewątpliwie bardzo duża. Aczkolwiek moim zdaniem lampy led emitują dużo ładniejsze pasmo światła od halogenów. Ich wykorzystanie związane jest też z wielką oszczędnością prądu, co bez wątpienia ma duże znaczenie dla naszych oszczędności.

Wspomniałem wcześniej o ekologii – otóż lampy led są ekologicznie nie tylko ze względu na oszczędność energii elektrycznej, ale również z powodu tego, że nie stanowią zagrożenia dla środowiska jako odpad, między innymi dlatego, że nie zwierają rtęci. Dodatkowo zwykle nadają się do ponownego wykorzystania.

Źródła:
1. https://www.ibiznes.katowice.pl/oswietlenie-led-lampy-katowice-gdzie-kupic/ „Oświetlenie Led – Technologia światła”, 1.05.2018 Ibiznes.katowice.pl

Dodaj komentarz