Leasing samochodu nie zawsze tani nie zawsze najlepszy

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą, często leasing jest proponowany jako najlepszy i najtańszy sposób finansowania zakupu samochodu. Nie zawsze jednak tak jest. Otóż, główną zaletą leasingu jest możliwość wliczenia go w koszty, przez co zyskujemy oczywiste korzyści w postaci konieczności zapłaty mniejszego podatku. Dodatkowo jest nie jest to jednorazowy koszt, a systematyczny, miesięczny koszt rozłożony w czasie – w zależności od wybranego okresu leasing na określoną ilość lat.

Nie dla każdego jednak leasing będzie najlepszy i najtańszy w kwestii zakupu samochodu – przede wszystkim istotny jest fakt, czy firma uzyskuje przychody przewyższające koszty. Znaczenie ma również to, czy przedsiębiorca jest płatnikiem VAT oraz jaką formę opodatkowania stosuje. Na przykład stosując ryczałt nie odliczymy sobie żadnych kosztów. To oczywiście wszystko wpływa na to jak korzystny będzie dla nas leasing samochodu.

samochód Mercedes

Opłaty

Kolejna kwestia to opłaty – poza czynszem leasingowym (czyli ratą) dochodzą jeszcze liczne opłaty – za rejestrację, mandaty z wideo radaru itp., często też liczne ukryte opłaty, o których nikt nam nie wspomni na początku przy podpisywaniu umowy.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie to także wysoki koszt. Przy droższych samochodach może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Musimy mieć oczywiście pełen pakiet. O ile leasing oferuje w ramach umowy z ubezpieczycielem w pierwszym roku w miarę akceptowalną stawkę za polisę ubezpieczeniową, to zwykle w drugim, trzecim roku przychodzi nam już oferta na odnowienie polisy o wiele, wiele wyższa. Oczywiście możemy wybrać innego ubezpieczyciela, ale za zmianę leasing już nam już doliczy kilkaset złotych opłaty.

Wybór najlepszej oferty i negocjacje Przede wszystkim wybierając tani leasing należy dokładnie zapoznać się z jego warunkami uwzględniając powyżej wymienione aspekty. Poza tym nigdy nie bierzemy pierwszej oferty, tylko zbieramy kilka porównujemy, a potem przechodzimy do negocjacji. Polecam artykuł Jak wybrać najlepszy tani leasing https://www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/

Wybierając leasing samochodu można też skorzystać z pomocy brokera. Oczywiście nie koniecznie musimy skorzystać z oferty od brokera, ale oni porównują wile firm, a prowizje dla brokera pokrywa firma leasingowa, a nie my. Recenzja jednego z brokerów, który wyszukuje najlepszy leasing na samochód https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html Leasing samochodu może być tani, ale nie dla każdego i wybranie dobrej oferty nie jest łatwe, dlatego warto poświęcić na to trochę czasu, bowiem chodzi o całkiem duże pieniądze.

Benzyna, ubezpieczenia OC, AC – drożeje eksploatacja samochodu