Miejsca opuszczone – nowy trend w turystyce

opuszczone miejscaChyba każdy człowiek na świecie lubi podróżować. Odkrywać nowe miejsca, znajdować nowe, ciekawe miejsca, poznawać kulturę, sztukę innych krajów, zapoznawać się z przysmakami regionalnymi, poznawać ludzi z różnych zakątków świata, którzy zawsze mają jakieś ciekawe, inne historie. Wielu z nas marzy o podróży dookoła świata. Każdy podróżnik jednak ma zupełnie inne kryteria wyboru, co i gdzie będzie zwiedzał. Niektórzy będą podróżować w poszukiwaniu nowych smaków: ku poznaniu jedzenia, charakterystycznego dla danego obszaru, skosztowania czegoś ciekawego i tak dalej. Inni skupią się bardziej na galeriach sztuki, malarstwie, czy rzeźbie. Natomiast jeszcze inni będą poszukiwać perełek architektonicznych. Pojawia się również nowy kierunek podróżowania. Zwiedzający poszukują opuszczone miejsca, aby móc się tam dostać. To bardzo działa na wyobraźnię. Można próbować imaginować sobie, co w danym miejscu mogło się znajdować, jak to wyglądało przed laty. Poza tym miejsca takie często są mroczne, owiane tajemnicą. Jednak nie łatwo znaleźć takie miejsca, ponieważ przewodniki opiewają tylko zalety budowli, które nadal emanują świetnością. Urbex to strona internetowa, która pomaga odnaleźć miejsca zainteresowania. Urban exploration, czyli infiltracja, wykorzystanie przestrzeni, która już dawno użytkowana nie jest. Na pewno warto poszukać tego typu miejsca, choć raz. Odwiedzenie go daje wiele emocji i może się okazać, że właśnie w te stronę poszukiwań ciekawych celów wycieczki będziemy się kierować.

7 wypowiedzi

 1. Betti pisze:

  Uwielbiam takie miejsca, jest w nich wiele tajemnic;)

 2. Leon pisze:

  Fajna sprawa, ale jak wiele osób zacznie podróżować w te miejsca, to nie będą to już miejsca opuszczone;D

 3. Zyta pisze:

  Świetna sprawa takie wycieczki, można spróbować odkryć tajemnicę;)

 4. Rozwiązania pisze:

  Jest to świetny pomysł na turystykę, a opuszczone miejsca dają mnóstwo dreszczyku emocji, jeśli jest to jeszcze nielegalne :)))

 5. Mola pisze:

  Też uważam, że jest to świetna sprawa. Ostatnio oglądałam program o „top” 10 opuszczonych miejscach na świecie, ze względu na warunki klimatyczne, katastrofy czy upadek przemysły na danym terenie. Niesamowite historie, aż się chce je zobaczyć na własne oczy!

 6. kamaladysz pisze:

  Jeśli zrodzi się taki trend to pewnie wkrótce będzie coraz ciężej spotkać takie miejsca. Mi najbardziej podobają się jakieś opuszczone pół-ruiny.

 7. Naszyjnik pisze:

  Chyba każdy lubi podróżować, ciekawy artykuł

Dodaj komentarz