Kolejny bank na polskim rynku

Raptem kilka miesięcy temu na polskim rynku bankowym pojawił się nowy gracz – Nest Bank. Ci którzy interesują się nieco tematem banków w Polsce doskonale wiedzą, że nie jest to nowy bank. Powstał bowiem z połączenia kilku marek należących do grupy FM BANK, w tym między innymi Banku Smart, który zyskał sobie rzeszę klientów dzięki wypełnieniu luki na rynku w postaci prostego darmowego konta bez opłat i warunków.

Niemniej jednak Nest Bank jak na razie utrzymał ideę propagowania darmowego konta osobistego bez warunków zaciągniętą jeszcze z Banku Smart. Warto jednak podkreślić fakt, że praktycznie każdy bank zaczyna w ten sposób, a gdy już pozyska klientów, to powoli wprowadza prowizje, zwykle zaczynając od warunkowej opłaty za kartę. Warto jednak w tym momencie podkreślić fakt, że w T-mobile Usługi Bankowe, prowadzone przez Alior już po kilku miesiącach od powstania wprowadzono opłatę za kartę uwarunkowaną wykonywaniem transakcji bezgotówkowych, a ani Bank Smart, ani też Nest Bank dotychczas w ten sposób nie postąpił.

Nest Bank jest jednak nieco innym bankiem, nastawionym bardziej na ofertę pro rodzinną. Przy czym jedyny „rodzinny” produkt finansowy jaki na dany moment zaobserwowałem, to konto Nest Rodzinne Oszczędności, gdzie klient otrzymuje dodatkowe premie za posiadane dzieci.

Nie mniej jednak tym co przyciąga coraz więcej klientów do tego banku są darmowe konta bez warunków. Nie tylko osobiste, ale i firmowe, czy walutowe.

Oczywiście bank mimo tak krótkiego okresu funkcjonowanie zdążył już zaliczyć jakieś awarie. Niestety chyba było to przypadłością również zaciągniętą z Banku Smart, gdzie ludzie co jakiś czas się skarżyli na funkcjonowanie sytemu. Osobiście jednaka większych problemów nie zauważyłem, ale nie znaczy to, że się takie nie pojawiały.

Opinie o Nest Banku jak na razie są podzielone. Jedni zachwycają się darmowym kontem bez opłat i bez warunków inni z kolei narzekają na jakieś awarie, aczkolwiek te wszędzie się zdarzają, praktycznie w każdym banku i zawsze potem robi się duży szum w Internecie. Można jednak odnieść wrażenie, że Nest Bank sprawniej funkcjonuje niż Bank Smart.

Na rynku widać było już dawno spore zapotrzebowanie na proste konto bez opłat i bez wymogów, które klient musi spełnić by konto było darmowe i to właśnie oferuje swoim klientom Nest Bank. Stąd też ma na razie dość dobre opinie – Źródło: Opinie o Nest Banku – konto, opłaty itd…

Nest Bank kusi też lokatą z bardzo atrakcyjnym na dzisiejsze warunki oprocentowaniem dla nowych klientów zakładających konto osobiste. Jest ona bowiem na 4%. Jednak jak wszystkie tego typu lokat ograniczona jest do kwoty 10 tys. zł, a okres na który zakładana jest lokata to tylko 3 miesiące.

Poza Nest Bankiem, konta darmowe bez warunków oferuje od niedawna również Idea Bank, który zrezygnował z opłaty za kartę. Także ogólnie kwestii opłat za konta osobiste można powiedzieć, że rynek zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. O ile utrzymają politykę darmowych kont, to szczerze im kibicuję, bo brakowało na rynku takiego banku jak Nest Bank.

Źródło: http://antyhaczyk.blogspot.com.
Nest Bank / PAP