Polcoin – pierwsza polska kryptowaluta

Witajcie

Z początkiem września serwis http://wolnemedia.net zyskał nowego sponsora w postaci pierwszej polskiej krypto waluty Polcoin (więcej na http://www.polcoin.pl) dlatego chcielibyśmy przedstawić nasz projekt.

Projekt pierwszej polskiej krypto waluty Polcoin został zainicjowany w styczniu 2014 roku przez grupę osób pod przewodnictwem młodego aczkolwiek ambitnego człowieka o pseudonimie @wojenny. Projekt rozwijał się dynamicznie, w bardzo krótkim czasie zostały stworzone pierwsze podwaliny do obecnie działającej infrastruktury.

Obecnie rozwijamy się bardzo dynamicznie głównie w oparciu o możliwości zespołu developerskiego, który towarzyszy nam prawie od początku. To właśnie w wyniku jego działalności zostało stworzonych kilka wyśmienicie działających usług. Są to:

  1. usługa zakupu kodów pre-paid czyli popularnych doładowań do telefonów komórkowych – http://zdrapka.polcoin.pl
  2. usługa portfela on-line oraz mechanizmu do przyjmowania opłat za towary i usługi za pomocą Polcoina – http://paylink.polcoin.pl

Pracujemy nad upublicznieniem serwera pocztowego w domenie polcoin.pl , jednak będąc świadomi jakie to niesie ze sobą ryzyko bardzo ostrożnie podchodzimy do tego tematu.

Angażujemy się w działalności pro zdrowotne, tej wiosny trenowaliśmy wspólnie w I edycji „Buduj formę na lato z Polcoinem”, wówczas spaliliśmy astronomiczną ilość kcal (jak na pierwszy edycję) – 503,682. Zgodnie z zasadami rywalizacji uczestnicy po podaniu adresu PLC mogli dostać równowartość spalonych kcal w PLC. Więcej informacji na naszym fanpage. Zima za pasem, przygotować się należy do edycji zimowej ;-)

Przyświeca nam idea popularyzacji krypto walut, uważamy że Polskę stać na to aby mogła korzystać z najnowszych osiągnięć IT, mówimy tutaj o łańcuchu bloków (ang. blockchain). Jako zespół jesteśmy w stanie wdrożyć płatności dowolną krypto walutą w dowolnej usłudze świadczonej w Internecie (patrz http://paylink.polcoin.pl) oraz doradzić jak posługiwać się krypto walutami w świecie rzeczywistym.

Polską krypto walutę polcoin obecnie rozwija tylko polski zespół programistów, utrzymujemy się tylko i wyłącznie ze środków własnych oraz pochodzących od polskich darczyńców. Jeżeli chcesz zostać jednym z naszych sympatyków, osób wspierających ideę polskiej krypto waluty zapraszamy to zapraszamy na nasze forum http://forum.polcoin.pl znajdziesz tam najnowsze informacje o naszym projekcie, metody kontaktu ze społecznością jak i zespołem developerów.

Już teraz zapraszamy do wsparcia wolnemedia.net za pomocą polcoina

 

 

2 wypowiedzi

  1. Printex pisze:

    Nareszcie nadążamy za resztą świata!

  2. Polcoin może odnieść sukces a mam nadzieje że tak się stanie.

Dodaj komentarz