Zasady, które tu obowiązują

Uruchamiamy nową blogosferę neutralną światopoglądowo w której każda osoba, która potrafi pisać własnymi słowami na warte uwagi tematy może założyć bloga. Multiblog NIE JEST POWIĄZANY TECHNICZNIE z portalem. Jeśli ktoś chce tu pisać i komentować, musi założyć nowe konto. Każdy użytkownik ma własną podstronę i może moderować komentarze pod własnymi notkami.

ZASADA 1

Bloga może założyć każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia. Możesz pisać na dowolny temat, ale tylko w języku polskim. To miejsce spotkań i dyskusji ludzi o różnych światopoglądach – lewicowych, prawicowych i ponad podziałami.

ZASADA 2

Musisz być w 100% autorem swoich wpisów. Zakazane są plagiaty i piractwo. Cudze teksty możesz publikować tylko wtedy, gdy posiadasz odpowiednią licencję (np. Creative Commons), zgodę autora lub właściciela praw autorskich.

ZASADA 3

Bierzesz 100% odpowiedzialności za swoje wpisy. Pamiętaj, że anonimowość w sieci to fikcja. Pisz więc mądrze, aby nie mogła się ciebie przyczepić Policja czy inne służby.

ZASADA 4

Pisz kulturalnie i szanuj innych. To, że kogoś nienawidzisz nie oznacza, że możesz bezkarnie zniesławiać. Pamiętaj, że silne argumenty i trafna satyra odniosą większy skutek niż wiązanka obelg i wulgaryzmów.

ZASADA 5

A właściwie kilka zasad netykietowych. Nie spamuj, nie podszywaj się pod kogoś, kim nie jesteś, szanuj Administrację WM, przestrzegaj Zasad i Regulaminu. Bądź człowiekiem – nie potworem.

ZASADA 6

Administrator ma prawo blokować/usuwać użytkowników łamiących prawo lub prowadzących szkodliwą dla WM działalność, która może WM narazić na kłopoty.

ZASADA 7

Sprawy nieuregulowane powyższymi zasadami reguluje Regulamin Portalu WM. Na Blogu WM nie ma tylko moderatora ani korektora (każdy autor sam modyfikuje swoje wpisy i moderuje komentarze zamieszczone pod nimi) i nie ma ostrej dyscypliny edytorskiej, jakościowej i merytorycznej (każdy pisze jak chce).

Regulamin Portalu WM uzupełniający zasady publikacji na Blogu WM można znaleźć TUTAJ.