Słynni Artyści Biznesu

Czy któryś z was słyszał o spółce Art-B, popularnie znanej jako Artyści Biznesu. Jeśli nie albo ktoś z was nie pamięta to przypomnę.  Spółka ta” została założona w Cieszynie z kapitałem zakładowym 100 000 tysięcy PLZ (równowartość 10 mln PLN) „, cytat z Wikipedi.

 

Dodam od siebie że mogło pewnie być więcej tych pieniędzy ale i tak się tego nigdy nie dowiemy.

Teraz jedziemy dalej czyli kolejny cytat z Wikipedi. Czytajcie uważnie bo będzie najciekawsze

„Nieprawidłowości w obrocie kapitałem zostały zauważone już w 1990 roku, ale dopiero w 1991 prokuratura podjęła działania. W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 1991 obaj właściciele wyjechali do Izraela, gdzie później Gąsiorowski otrzymał obywatelstwo, natomiast Bagsik był obywatelem Izraela od 1990 roku (od urodzenia posiada również obywatelstwo Niemiec). Gąsiorowski nie został do dziś ujęty, Bagsik został aresztowany w 1994 w Szwajcarii, na podstawie wniosku o ekstradycję; wydany Polsce w 1996 i skazany w 2000. W 2004 roku przedterminowo wyszedł na wolność. Przegrał wszystkie odwołania od wyroków przed polskimi sądami, ostatecznie wniósł skargę do Strasburga (do dzisiaj nierozpoznana).”

A wszystko jasne dorobili się kasy i pouciekali w świat a gdzie do Izraela oczywiście. Dodam że słynny zbrodniarz komunistyczny Salomon Morel też uciekł do Izraela gdzie ekstradycja mu nie grozi. Jednak mówiąc o tej spółce trzeba dodać że pieniądze na kontach mają do tej pory w końcu handlowali dziełami sztuki i innymi wartościowymi rzeczami jednak ich główną specjalnością było wykorzystanie oscylatora ekonomicznego o którym nie będę się rozpisywał gdyż w Googlach jest o nim dużo informacji. Drodzy czytelnicy nie chcę was zanudzać a morał sobie wymyślicie sami do tej historii bo dla jednych ta historia jest nauką do zostania bogaczem a dla drugich okazją do uczenia się nauk przestępczych takie jak okradanie banków na różne sposoby zwykłe na „papierkowe” bo są wygodniejsze. Dlatego kończąc powiem że jestem ciekaw co o tym sądzicie.

 

 

Jeden komentarz

  • Vulpes Hominidae

    Takie sprawy były i będą. Z drugiej strony, od niedawna w necie można poczytać o lubelskiej bogu winnej firmie doprowadzonej przez urząd skarbowy na skraj bankructwa. Krętaczy nie brakuje po obu stronach barykady.

Dodaj komentarz