Trybunał nas okłamał – bo wybór tamtej 5. był bezprawny

Wygląda na to, że jazgot wokół wyboru nowych sędziów TK ma „przykryć” czerwcowy zamach stanu koalicji PO-PSL na polską demokrację i dlatego Trybunał kłamie nam w żywe oczy i sam dostarcza dowodów przeciwko sobie.

Bo Trybunał uznał, że dwóch sędziów „grudniowych” wybrano niezgodnie z konstytucją, ale za to wybór „październikowej” trójki był już z tą konstytucją jak najbardziej zgodny.

Do tego TK publikuje uzasadnienie swego orzeczenia, które jasno zaprzecza wygłoszonemu chwilę wcześniej wyrokowi.

Jeśli to nie jest kompromitacja i kabaret, to ja nie wiem co innego mogłoby na taki epitet zasłużyć.

„1. Trybunał uznał za niezgodny z konstytucją art. 137 ustawy o TK, w zakresie umożliwiającym Sejmowi poprzedniej kadencji (2011-2015) wybór dwóch sędziów TK w miejsce sędziów, których kadencja upływa odpowiednio 2 i 8 grudnia 2015 r.

Za zgodne z konstytucją uznano natomiast przepisy regulujące wybór trzech sędziówwybranych w miejsce sędziów TK, których kadencja upływa 6 listopada 2015 r.

Trybunał uznał, że z art. 194 ust. 1 konstytucji wynika obowiązek wyboru sędziego Trybunału przez Sejm tej kadencji, w trakcie której zostało opróżnione stanowisko sędziego Trybunału.

Wybór sędziego Trybunału nie może zostać dokonany niejako z góry (przed czasem) w stosunku do stanowisk sędziowskich, które zostaną zwolnione dopiero w trakcie kadencji przyszłego Sejmu.”

http://trybunal.gov.pl/

To jest, proszę państwa, bełkot najwyższej klasy.

Skoro Trybunał  jasno uznaje zasadę, że „Wybór sędziego Trybunału nie może zostać dokonany niejako z góry (przed czasem) w stosunku do stanowisk sędziowskich, które zostaną zwolnione dopiero w trakcie kadencji przyszłego Sejmu”  – to jak może jednocześnie uroczyście zatwierdzić wybór trzech sędziów powołanych niezgodnie z cytowaną zasadą?

Bo przecież całą piątkę wybrano „niejako z góry (przed czasem)”!!!

No cóż – ręce i nie tylko człowiekowi opadają..

Na ten trop skierowało mnie następujące sformułowanie w notce kol. Grzegorza Wszołka  http://wszolek.salon24.pl/683706,lamac-konstytucje-by-jej-potem-bronic-po-wyroku-tk#

„To poprzednia koalicja doprowadziła do ogromnego chaosu. Mogła wybrać trzech sędziów, ale poszła na całość i wymieniła również tych, którym kadencja kończyła się po wyborach parlamentarnych.”

Coś mi tutaj nie pasowało i postanowiłem zgłębić temat –  a nie ma to jak zapoznać się z dokumentami źródłowymi ;-)

Nie – Kolego Grzegorzu – tamten sejm nie miał prawa wybrać także tych trzech sędziów.

Coś chyba zamroczyło nas wszystkich, że daliśmy sobie narzucić narrację o prawidłości wyboru tamtych sędziów (to wpływ i potęga „zaprzyjaźnionych telewizji” robiących każdemu bez wyjątku kaszę z mózgu), bo wygląda na to, że wybór sędziów „październikowych„, na miejsce sędziów, których kadencja kończyła się już po wyborach z 25.10. – czyli „w trakcie kadencji przyszłego Sejmu” – także był deliktem konstytucyjnym, co Trybunał „zgrabnie” przeoczył.

Bo kadencja trzech sędziów TK kończyła się dopiero 6 listopada 2015 roku:

Marka Kotlinowskiego
Wojciecha Hermelińskiego
Prof. Marii Gintowt-Jankowicz

Na ich miejsce ustępujący Sejm wybrał następujących sędziów:

Prof. Krzysztofa Ślebzaka – oczekuje na złożenie ślubowania
początek kadencji: 2015.11.07 koniec kadencji: 2024.11.07

Prof. Andrzeja Jakubeckiego – oczekuje na złożenie ślubowania
początek kadencji: 2015.11.07 koniec kadencji: 2024.11.07

Prof. Romana Hausera – oczekuje na złożenie ślubowania
początek kadencji: 2015.11.07 koniec kadencji: 2024.11.07

Źródło: Trybunał Konstytucyjny Tabela kadencji sędziów

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sTlZs0rkwyIJ:trybunal.gov.pl/o-trybunale/sedziowie-trybunalu-konstytucyjnego/tabela-kadencji-sedziow/+&cd=1&hl=pl&c t=clnk&gl=pl

A więc cała piątka została wybrana bezprawnie, bo nawet tej „październikowej trójki” tamten sejm nie miał prawa wybrać.

A do tego winno w tej sprawie orzekać co najmniej 9 sędziów, a niet ylko pięciu – może trudno było znaleźć jeszcze czterech, którzy podpisali by się pod tak skandalicznym i nielogicznym dokumentem?

Ale jak mogło w ogóle dojść do wydania tak skandalicznego wyroku przez TK?

Widzę dwie możliwości – albo zasiadają tam kretyni, nie ogarniający złożoności materii prawnej oraz gotowi złamać ład konstytucyjny, gdy tylko tego sobie zażyczą ich sponsorzy – czyli GRUPA TRZYMAJACA WŁADZE;

albo osoby te jedynie firmują autorytetem Trybunału wyroki powstające całkiem gdzie indziej i przygotowane przez kogoś innego bezpośrednio na zlecenie GRUPY TRZYMAJACEJ WŁADZE.  (Równie bezradnie patrzyła fasadowa PKW, gdy rok temu osławiony program komputerowy wypluwał z siebie takie wyniki  – „jakie tylko chciał” – dając PSL-owi nawet całe 24% – a co! :twisted: Polecam: http://prognozydocenta.salon24.pl/616676,skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp)

W każdym z powyższych przypadków taki Trybunał ani Polsce, ani Polakom nie jest do niczego potrzebny i powinien zostać jak najszybciej zlikwidowany.

TK kłamie - wybór całej 5. był bezprawny

P.S. Garść refleksji:

Lęk przed odpowiedzialnością karną i cywilną w razie zwycięstwa PIS-u sprawił, że establiszment III RP doszczętnie się skompromitował próbując demokratyczne wybory zastąpić dyktaturą.

Bo do tego sprowadzała się istota

czerwcowego zamachu stanu koalicji PO-PSL,

przyznającego  Trybunałowi Konsytucyjnemu

pozakonstytucyjne uprawnienia do zawieszania Prezydenta RP.

Gdyż takie kompetencje TK – niezgodne nie tylko z konstytucją III RP, ale i ze Statutem Rady Europy – stawiają Trybunał ponad Suwerenem, jakim w demokracji jest wola większości obywateli – bo zamachowcy (za wiedzą i zgodą samego Trybunału) obdarowali jego sędziów prawem anulowania demokratycznych wyborów Narodu.

Tak funkcjonują dyktatury – stąd ten jazgot, byleby do Polaków nie dotarła prawda o zamachu.

W ten sposób Trybunał stał się kolejnym skrajnie upolitycznionym organem państwowym, opowiadając się po stronie jednej opcji politycznej (bo krok ten był wymierzony w A. Dudę), a cała tamta czerwcowa nowelizacja (m.in. dająca możliwość przyśpieszonego wyboru owych sędziów Trybunału, o których nominacje toczy się obecny spór) – powinna od razu trafić do kosza, w ogóle nie nabierając mocy prawnej.

A  wszyscy zamachowcy winni jak najszybciej trafić przed Trybunał Stanu:  http://trybunalstanu.pl/SitePages/Obecny%20sk%C5%82ad.aspx

A obecni sędziowie TK co najmniej powinni zostać przeniesieni w stan spoczynku.

Dlaczego PIS w ogóle nie porusza tej fundamentalnej kwestii????

Ale nie martwmy się – bo tak, czy inaczej – koniec tego roku / początek przyszłego powinien przynieść w Polsce takie zmiany, że III RP już ich nie przetrwa.  :lol:

A Trybunał Konstytucyjny w ogóle nie powinien stać ponad prawem – zaś oceny jego poczynań, moim zdaniem, winno dokonywać Zgromadzenie Narodowe konstytucyjną większością głosów.

Bo dzisiaj to nikt nie ma prawa wypowiedzieć się wiążąco na temat ew. niekonstytucyjności poczynań Trybunału Konstytucyjnego, czyż nie?

6 wypowiedzi

 1. Fenix pisze:

  Dzielimy władzę. NIE wybieramy władzy!!!! Dzielić władzę to stanowić prawo , o sobie ,za siebie, dla siebie !
  Nie tworzymy list do sejmu, dla władzy sprawowania.
  Posłowanie może odbywać się zdalnie przez internet, przez internet tworzymy prawo . Posłowie którzy się godzą nimi być , mają prawo je ustanowi . I stałe się JEDNYM PRAWEM dla wszystkich . Z sejmu zrobić Muzeum, przestarzały twór, relikt przeszłości do zwiedzania . Bo do tego się nadaje , a nie do wszczynania kłótni i walki o stołki z dzieleniem Narodu włącznie. Przejmowania i walczenia o władzę do rządzenia , z podziałem na partie.
  Nie tworzymy bytów ponad miarę. Wolny Naród rządzi się sam , to prawo głosu jednostek , dodane na prawo które mu służy . Wolność ludzi w naturalnych prawach .
  Nie ponawiajmy błędów przeszłości , twórz na przeszłości przyszłość , jaką stworzymy tak zaistnieje . Rewolucje czy ewolucja , mamy wybór ?
  W nas jest moc !

 2. Fenix pisze:

  I staje się, jednym prawem dla wszystkich !
  Oj te literówki :(

 3. Aleksandra pisze:

  Świetny artykuł – szkoda, że tylko nieliczni do niego dotrą, bo mógłby otworzyć i przemówić do rozumu twardymi argumentami tym, którzy pozwolili zrobić sobie sieczkę z mózgu i bezrefleksyjnie wierzą temu co mówią i pokazują media. Oby więcej tak wnikliwych artykułów…przekazuję go tym, którzy najogólniej ujmując – nie rozumieją o co chodzi – i uważają, że PiS to samo zło. Choć a propos przydałby się też artykuł tłumaczący wybór przez rząd akurat takich, a nie innych kandydatów do TK.

 4. Hashi pisze:

  Duda wyjaśnił dokładnie jak w tym artykule, że poprawka PO nie miała mocy prawnej a sędziowie byli wybrani nielegalnie tylko po to by blokować demokratyczną koalicję PiSu po wyborach.
  Najlepsze jest to, że nielegalni sędziowie mogą wywalić legalnie wybranego prezydenta.
  Większość społeczeństwa i tak nie będzie wiedziała o co chodzi zapamięta tylko tyle że PiS podważa demokracje i trzeba głosować za 4 lata na Swetru i jego banksterską PO bis.

 5. Cenzura Polsat … Nocne odwiedziny PIS u Solorza…. Szantaż Polsatu…Koniec Niezależnej Telewizji Polsat..????
  Solorz szantażowany przez PIS? Czy prawdą jest, że przedstawiciele PIS odwiedzili w nocy właściciela Polsatu, żądając zmiany programowej jego telewizji. Niesubordynacja Polsatu może skutkować nieprzyznaniem koncesji Solorzowi na kolejne pasmo szybkiego internetu, co mogłoby oznaczać bankructwo całej grupy. Czy te informacje zostaną potwierdzone przez Polsat? Czy Polsat zmieni linię programową i podporządkuje się PIS?

  http://gazetapolskapl.blogspot.com/

 6. Koniec Demokracji… kato-faszyzm a natarciu. Dodaj do ulubionych
  gazetapo-lskapl2 24.01.16, 06:07 skasujcieLink Cytuj Odpowiedz
  DuDa…Polska w Ruinie… Szydło …pacynka karła kaczyńskiego ….Wojna ze wszystkimi i Rujnowanie Wszystkiego…. Co jutro…???
  kaczyński czy to już faszyzm czy psychotropy lech kaczyński „spieprzaj dziadu”
  Koniec Demokracji

  Białe jest Czarne a Czarne jest Białe !!!
  „Dobra Zmiana”
  Pacynki kaczyńskiego robią marketing.

  Dobra zmiana:

  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

  Zablokowany Trybunał Konstytucyjny !!!
  Przejęte media publiczne przez pisowskich oszołomów !!!
  Przejęte intratne posady przez pisowskich funkcjonariuszy w spółach skarbu państwa !!!
  Przejęta policja, służby specjalne, prokuratura, wojsko przez pisowskich aparatczyków i za chwilę sądy !!!
  Inwigilacja Polaków bez kontroli sądowej !!! ( po 18 miesiącach Sądy otrzyma wykaz podsłuchów !!!
  Wojna z Unią Europejską !!!
  Wojna Z NATO !!!
  Ochłodzenie stosunków z USA !!!
  Dewaluacja Złotego !!!
  Spadek na Polskiej Giełdzie -30%
  Strategiczny Sojusz z Dyktatorkiem z Węgierskiej Republiki Rosyjskiej !!!
  500 zł ale nie dla każdego !!!
  Kwota wolna od podatku, ale może kiedyś !!!
  Dialog i łączenie Polaków ( produkcja kajdanek rośnie)!!!
  Na czele:
  PAD- padaczka demokratyczna
  Szydło- pacynka na dwa baty vel fałszująca katarynka
  Ziobro- pan jest zerem
  Jaki- taki jaki byle Jaki
  Macierewicz- pan parówka w krainie dreszczowców
  Kamiński- niewinny niekryminalista
  Waszczykowski- kubuś puchatek
  Terlikowski- hippis niepokojowy na odwyku
  Rydzyk- ubogi moherowy milioner

  Episkopat- zasępiona ława czarnych czekająca na padlinę

  no i …

  Führer
  kaczyński na psychotropach żyjący z kotem bez ślubu

  Polska wybrała dobrą „Dobrą Zmianę”!!! tak trzymać !!! Do Przodu Polsko…..
  Jutro….. Rosyjska Republika Polska

Dodaj komentarz