Wstęp do pisania

Fajnie jest móc coś zaczynać. Zaczynanie bloga na nowo uruchomionej stronie, podstronie czy portalu to bardzo ciekawa i wg mnie twórcza sprawa. Od jakiegoś czasu myślałam o prowadzeniu bloga i rozglądałam się gdzie to zrobić i kiedy pojawiła się tu możliwość pisania, postanowiłam z niej skorzystać. Najbardziej zachęciły mnie słowa dotyczące szlifowania wypowiedzi, próby pisania i wyrobienia stylu. Poza tym słowo pisane, którym chciałabym się podzielić dotyczy bardzo różnych spraw. Szukałam ewentualnego miejsca dla siebie na blogach, ale zupełnie nie wiedziałam do jakiej kategorii się zakwalifikować. Przyznam, że nie miałam pojęcia, że to tak rozbudowana sfera internetu.

Czytałam o magii blogów i innych takich ochów i achów na ten temat. Co do magii to nie Harry Potter, ale słowo bardzo na czasie. Lubimy mówić, że coś jest magiczne, najwspanialsze, cudowne, i nawet już nie mówi się, że ktoś jest szczęśliwy lecz przeszczęśliwy. Samo pojęcie szczęścia jest dla mnie prawie niepojęte poza chwilowym stanem, a już przeszczęście to za dużo dla mojego umysłu. Bardziej preferuję radość, może być zadowolenie np. z dobrze wykonanego zadania, ale przeszczęśliwą być, bo się np. udało dodzwonić w jakieś miejsce, to już dla mnie abstrakcja. Pojęcie szczęścia jest dla mnie zarezerwowane dla naprawdę ważnych chwil, które zazwyczaj nie trwają długo aczkolwiek godne są zapamiętania. Ile będzie zadowolenia, ciekawości, tworzenia i konstruktywnych przemyśleń w tym co właśnie zaczęłam to się okaże. To nowa ścieżka w moim życiu.

Autor: Szelka

4 komentarze

 • Sidatha Gotama

  Życzę powodzenia !

 • Raptor

  Szczęście to stan umysłu, niekoniecznie zależny od osiągnięć i chwilowych stanów radości ;)

 • Szelka

  Tak, to stan umysłu, ale nie trwa zbyt długo, sądzę, że mówienie, ze jest się szczęśliwym z byle powodu jest nadużywane.

 • Sidatha Gotama

  Dokładnie ludzie (ja również) używamy tego terminu jako określenia krótkich chwil radości spowodowanych wydarzeniami ,jednak potem przychodzi stan bez radości ,więc chyba szczęście nie jest tu określeniem dobrym ( na krótkie chwile radości)

Dodaj komentarz